BMW Z4

20-09-2019 10:46
BMW Z4

Powstało nowe, dawno oczekiwane BMW Z4.

Roadster tej marki przez niektórych sceptyków uznany został za wymierający gatunek. Jest tak nie bez powodu, gdyż obecnie żyjemy w czasach popularności SUVów, co logicznie podpowiada inny kierunek, w jakim podążą projektanci aut… a jednak, wciąż są nabywcy na ten rodzaj przyjemności z jazdy.

BMW Z4 powstało od podstaw z nowoczesnych technologicznie części i procedur związanych blisko z ekologią. Premiera BMW Z4 miała miejsce na niedawno rozpoczętym Paris Motor Show.

Nowy silnik M40i

Sercem auta ma być turbodoładowany silnik sześciocylindrowy o mocy 340 KM. Jest to wersja o nazwie M40i. Przyspieszenie do setki zajmuje około 4,5 sekundy, a dzięki zredukowanej masie spalanie ma wahać się od 6 do 10 litrów. Inne przewidziane silniki to 2.0 benzyna o mocach 197 i 260 koni mechanicznych.

Wszystkie wersje silnikowe będą wyposażone w automatyczne skrzynie biegów. Rozkład mas to 50:50, więc auto będzie się prowadziło prawdopodobnie w sposób przewidywalny i stabilny. BMW Z4 ma długość 430 cm.


Pierwsze Z4 z lat 2002-2008 miało miękki dach oraz opcjonalny hard top. Następny model miał twardy składany dach, teraz widać powrót do lekkiej konstrukcji w stylu retro.

Zobacz też artykuł o innych modelach BMW w artykule: Co w BMW psuje się najczęściej? Części, naprawy i serwis podzespołów.