Marilyn Monroe z kwiatkiem

Samochody Marilyn Monroe

Pierwszego czerwca 1926 roku urodziła się ikona seksu lat 50-tych i 60-tych XX wieku Marilyn Monroe

Karierę zaczęła jako modelka pin-up, czyli uśmiechnięta i zalotna dziewczyna z plakatów, które mężczyźni przypinali do ścian. Chociaż była aktorką jedynie przez około 10 lat to produkcje filmowe z jej udziałem zarobiły blisko 200 milionów dolarów. Jej karierę przerwała nieoczekiwana śmierci w roku 1962. Do dziś śmierć aktorki pozostaje zagadką, z których związanych jest wiele hipotez.

Legenda Hollywood pasjonowała się samochodami, a że dodatkowo mieszkała w Los Angeles, to jak każdy potrzebował samochodu, żeby poruszać się po mieście

Pierwsze auto kupiła w roku 1948 i był to model marki Ford – Ford Super Deluxe Convertible. To właśnie w czasie, gdy spłacała ten samochód zdecydowała się na serię nagich zdjęć, żeby zarobić nieco więcej. Najczęściej jednak w owym czasie można ją było zobaczyć w Cadillacu El Dorado, którym jeździła na premiery. Wolny czas lubiła spędzać na pustyni Nevada, po bezdrożach, której poruszała się modelem Land Rover Series I.

Czerń, biel i prostota

Większość z jej samochodów miała jeden z dwóch kolorów: czerń lub biel. Nawet, gdy stała się już gwiazdą filmową unikała ekstrawagancji w tym aspekcie. Uwielbiała samochody w swoim naturalnym charakterze bez zbędnych bajerów i przesytu. Szczególnie ukochała Cadillaci, których miała kilka, jeden nawet podarował jej amerykański baseballista Joe DiMaggio.

W połowie lat 50-tych przeniosła się do Nowego Yorku

Pomimo posiadania pięknego Jaguara XK 140 w wersji kabriolet oraz Mercedesa 220 S Cabrio nie przepadała za europejskimi samochodami. Bliski jej sercu był Ford Thunderbird, którego to modelu posiadała kilka sztuk. Fordem uciekała z miasta, kiedy miała ochotę zniknąć z otoczenie i odpocząć od presji.

W 1961 roku zakończyły się zdjęcia do ostatniego filmu, w którym wystąpiła Marilyn Monroe „The Misfits”

Na początku roku 1962 rozpoczęły się zdjęcia do „Something’s Got To Give”, z czym związany był jej powrót do Los Angeles. W tamtym czasie jeździła limuzynami, czasami można ją było zobaczyć w pożyczonym Dodge’u. Na ostatnich zdjęciach przed śmiercią można ją zobaczyć w Chryslerze.

Źródła:

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

2 komentarze do wpisu „Samochody Marilyn Monroe”

Dodaj komentarz