20180601_103916

Kilka słów o samochodach ciężarowych…

Auta ciężarowe pokonują spore odległości w ciągu dnia. Przebiegi roczne mogą osiągnąć ponad sto tysięcy kilometrów rocznie.

Ważne jest dbanie o przeglądy i okresową wymianę oleju w silniku. Nie należy też zapominać o odpowiednim stanie ogumieniaOpony nowe i używane do każdego samochodu ciężarowego znajdziesz w serwisie Wektor.

Olej wymienia się co trzydzieści tysięcy kilometrów lub według wskazań komputera pokładowego.

Każda naprawa musi być wykonana profesjonalnie. Auto wyrusza w daleką trasę i musi dostarczyć towar na czas. Serwis samochodów ciężarowych dba o kondycję każdego auta poprzez urządzenia do diagnostyki komputerowej, dodatkowo oparte o fachową wiedzę mechanika. W samochodach ciężarowych coraz częściej montuje się automatyczne skrzynie biegów. W nich także trzeba dbać o olej, po odpowiednim przebiegu, wymieniać zużyty na nowy, o odpowiednim składzie chemicznym. Zawieszenie wytrzymuje duże przebiegi.

Tylne mosty są łączone za pomocą wałów z jednostką napędową. Jeżeli występują wibracje przy niskich prędkościach obrotowych, oznacza to luzy na wale lub moście. Warto odwiedzić wtedy warsztat i dokonać naprawy oraz dodatkowo zadbać o smarowanie elementów ruchomych tj. łożysk krzyżaków.

Mechanika i mobilny serwis Lublin i okolice.

Jeżeli masz problemy z pracą silnika i układem paliwowym polecamy profesjonalne diesel serwisy specjalizujące się w naprawach ciężarówek i autobusów. Fachowy sprzęt pozwala szybko znaleźć przyczynę awarii.

Części zamienne do każdego modelu auta ciężarowego. Duży asortyment części dostępny od ręki to skraca czas montażu i naprawy! Akcesoria różnego typu umilają każdą długą lub krótką podróż. Dowiedz się więcej w sklepach z częściami.

Każdy kierowca powinien w podróż wyjeżdżać samochodem wyposażonym w CB radio, które jest niezbędne do komunikacji bezpośredniej z innymi uczestnikami ruchu drogowego. Jest to konieczne ze względu na różny zasięg telefonii komórkowej, przez co słabo, lub wcale, mogą nie działać aplikacje w smartfonie. CB radio może być wtedy niezastąpione.

Salony aut ciężarowych w Lublinie i okolicy:
DAF Lublin-Świdnik Piasecka 130,
RENAULT Kalinówka 73A,
SCANIA Świdnik Piasecka 20,
MERCEDES Lublin-Leonów 21,
MAN Lublin Konstruktorów 21,
IVECO Piaski Bystrzejowice Pierwsze 85B,
VOLVO Lublin, Nałęczowska 67A.

Wkrótce na naszej stronie znajdziesz oferty sprzedaży samochodów ciężarowych.
DAF: CF, XF, LF. IVECO: EUROCARGO, STRALIS, MAN: TGA, TGX, TGS. MERCEDES: ACTROS, ATEGO, ANTOS, AROCS. RENAULT. SCANIA:seria L, P, G, R, S. VOLVO: FH, FMX, FM, FE, FL,

W nagłych wypadkach można skorzystać z pomocy drogowej tel. 607 804 811.

Holowanie w ramach assistance oraz drobne naprawy na miejscu. Możliwość wynajęcia auta zastępczego.

Podziel się postem

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz