Tesla_semi

Prototyp Tesli wzbudza ciekawość na drogach

Koncern Tesli regularnie karmi nas nowinkami dotyczącymi rewolucyjnej ciężarówki: Semi. Auto ma być przyszłością ciężkiego transportu na drogach.

W pełni elektryczna ciężarówka Tesli ma być produkowana od 2019 roku. Jej premiera w 2017 roku wywołała ogromne zainteresowanie wśród przewoźników. Pomimo, że auto nie jest na razie masowo produkowane, są na nie złożone zamówienia przez największe koncerny i przewoźników jak UPS, DHL PepsiCo, Sysco. Potencjalni nabywcy oprócz zgłoszenia chęci zakupu muszą dodatkowo wpłacić depozyt w wysokości 5000$. Jako ich główna motywacja do włączenia się w inwestycję podawana jest troska o środowisko.

Na razie zapewnienia i pokazy

Producent utrzymuje, że jej użytkowanie będzie konkurencyjne względem diesli do tego stopnia, że będzie w stanie go wyeliminować. Jednak niezależni analitycy nie podzielają tego entuzjazmu. Na razie wszystko owiane jest aurą tajemnicy i choć prototypy pojawiają się co jakiś czas na amerykańskich drogach, wzbudzając niemałe zainteresowanie, to wciąż brak konkretów, których domaga się konkurencja i sceptycy.

Elon Musk podaje, że przy załadunku wynoszącym 36 ton rozpęd od zera do setki zajmuje około 20 sekund. Po odłączeniu naczepy Semi rozpędza się do tej prędkości w 5 sekund. Za napęd odpowiadają cztery, niezależne silniki elektryczne umieszczone przy każdym z tylnych kół. Na filmach, które możecie obejrzeć niżej, pojazdy rzeczywiście szybko przyspieszają, i są zaskakująco ciche, nie wiadomo jednak czy wiozą jakiś ładunek, czy to tylko jazda pokazowa.

Według zapewnień Muska ciężarówka na nowej baterii naładowanej w 100% będzie mogła przejechać ponad 800 km, a przy naładowaniu 80% (co ma zajmować 30 minut w specjalnej ładowarce) 640 km. Ponadto miałaby być produkowana w dwóch wersjach: z baterią wystarczającą na 480 km oraz na 805 km. Cena, w zależności od wersji, zawiera się pomiędzy 150,000-180,000$.

Co wiadomo

Obsługa pojazdu została maksymalnie uproszczona, a tablica rozdzielcza zminimalizowana. Wnętrze jest minimalistyczne i eleganckie, a wszystko dla bezpieczeństwa i wygody kierowcy. Ciężarówka jest oczywiście wyposażona w autopilota, to przecież kwintesencja pojazdów Tesli.

Źródła:
Tesla | Semi
Reserve the Tesla Semi
Tesla Semi. Tesla’s upcoming all-electric heavy-duty truck
Is the revolutionary Tesla Semi dead? Some analysts believe so
MEET THE TESLA SEMITRUCK, ELON MUSK’S MOST ELECTRIFYING GAMBLE YET
Elon Musk’s Master Plan: Solar power, Tesla trucks, self-driving cars and car-sharing

Popularnym, wytrzymałym i solidnym modelem busów jest Renault Traffic. Zadbaj o dobry serwis i dobre części swojego samochodu. Dla haseł takich jak renault traffic części lublin zajrzyj na Renault Lublin serwis, naprawa, części, porady. Jeżeli potrzebujesz dobrego serwisu samochodu ciężarowego, dobrego dealera części i solidnej firmy wykonującej naprawy to dla haseł takich jak lublin ciężarowe naprawa czy lublin ciężarowe części zajrzyj na Samochody ciężarowe Lublin serwis, naprawa, części, porady oraz Samochody dostawcze Lublin serwis, naprawa, części, porady.

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz