bmw-3505484_1920

Powstało nowe, dawno oczekiwane BMW Z4. Zapisy w Lublinie od wiosny

Roadster tej marki przez niektórych sceptyków uznany został za wymierający gatunek. Jest tak nie bez powodu, gdyż obecnie żyjemy w czasach popularności SUVów, co logicznie podpowiada inny kierunek, w jakim podążą projektanci aut… a jednak, wciąż są nabywcy na ten rodzaj przyjemności z jazdy.

BMW Z4 M40i pierwsza edycja

BMW Z4 powstało od podstaw z nowoczesnych technologicznie części i procedur związanych blisko z ekologią. Premiera BMW Z4 miała miejsce na niedawno rozpoczętym Paris Motor Show.

Nowy silnik M40i

Sercem auta ma być turbodoładowany silnik sześciocylindrowy o mocy 340 KM. Jest to wersja o nazwie M40i. Przyspieszenie do setki zajmuje około 4,5 sekundy, a dzięki zredukowanej masie spalanie ma wahać się od 6 do 10 litrów. Inne przewidziane silniki to 2.0 benzyna o mocach 197 i 260 koni mechanicznych.

BMW Z4 M40i widok z gory

Wszystkie wersje silnikowe będą wyposażone w automatyczne skrzynie biegówRozkład mas to 50:50, więc auto będzie się prowadziło prawdopodobnie w sposób przewidywalny i stabilny. BMW Z4 ma długość 430 cm.

Pierwsze Z4 z lat 2002-2008 miało miękki dach oraz opcjonalny hard top. Następny model miał twardy składany dach, teraz widać powrót do lekkiej konstrukcji w stylu retro.

Auto trafi do sprzedaży na wiosnę.

W Lublinie auto powinno pojawić się w tym samym czasie : )

BMW Z4 M40i wnetrze

Na tej samej konstrukcji powstaje Toyota Supra

Koncerny BMW i Toyotaspółką, zatem oba opisywane modele samochodów dzielą pewne rozwiązania konstrukcyjne.

Czy Toyota będzie autem lepszym niż BMW, czas pokaże. Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że piąta generacja Supry ma mieć premierę na początku roku 2019 w Ameryce, na co z niecierpliwością czekamy.

Filmografia

Źródła

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz