Dieselgate

Polacy dostaną darmowe Volkswageny?

Stowarzyszenie StopVW postanowiło walczyć o to, aby Polacy, którzy padli ofiarą koncernu Volkswagen w głośnej już aferze Dieselgate, mogli dostać w ramach odszkodowania nowe samochody wolne od wad fabrycznych, podobnie jak kierowcy niemieccy.

Afera Dieselgate to oszustwo koncernu Volkswagen ujawnione w roku 2015, dotyczące manipulowania silnikami diesla TDI podczas testów emisji spalin, w taki sposób, aby podczas trwania owych testów poziom emisji był mniejszy. Realna emisja spalin przez sprzedawane samochody mogła być ponad 40 razy większa!

Sąd Najwyższe w Niemczech oświadczył, że tamtejsi kierowcy mają prawo do ubiegania się o nowe auto oraz do rekompensaty z tytułu strat poniesionych w czasie użytkowania wadliwego samochodu.

Teraz piłeczka leży po stronie Polaków. Stowarzyszenie StopVW aktywnie walczy o to, aby wszyscy kierowcy w UE byli traktowani równo, dotyczy to również kierowców z Polski. Złożyło już 4 pozwy zbiorowe przeciwko markom VW, SEAT, Skoda oraz Audi.

Auta marki Volkswagen z silnikiem diesla są bardzo popularną marką na naszych drogach, ale ile ich jest, tak naprawdę nie wiadomo. Wiadomo za to, że do tej pory do Stowarzyszenia zgłosiło się około 7000 właścicieli takich aut w Polsce. Miejmy nadzieję, ze nie zabraknie im zapału, do wygrania sprawy.

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz