nissan sterowanie umyslem

Nissan pracuje nad samochodem kierowanym umysłem

Korporacja Nissan pracuje nad technologią przyszłości Brain-to-Vehicle, która pozwoli kierowcom kontrolować samochód bezpośrednio za pomocą mózgu

Urządzenie analizuje fale mózgowe kierowcy i na tej podstawie mają być wykonywane określone czynności w aucie. Jeżeli myślicie, jednak że np. zapalicie sobie światła myślami, to niestety jesteście w błędzie. Urządzenie jest jeszcze dość prymitywne 🙁

W tej chwili technologia Nissana oferuje dwie rzeczy. Po pierwsze ma uatrakcyjniać jazdę uwydatniając pełny potencjał kierowcy. Po drugie dostarcza personalizacji samochodu autonomicznego. Brzmi dość enigmatycznie, a w praktyce oznacza, że podczas jazdy manualnej urządzenie połączone z kierowcą ma analizować jakie czynności chce on podjąć (np. czy chce skręcić kierownicę czy wcisnąć hamulec) i rozpocząć daną akcję szybciej niż zrobiłby to sam kierowca. Ma to ma poprawić czas reakcji na drodze poprawić komfort jazdy.

Z kolei podczas kierowania automatycznego technologia ma poprawiać komfort jazdy kierowcy wpływając na jego „styl jazdy”.

Urządzenie będzie również zapamiętywać nawyki kierowcy  i prowadzić go preferowanymi przez niego trasami lub dostosowywać się do jego sposobu kierowania, moderując jednocześnie kwestie związane z jego bezpieczeństwem na drodze.

Cała technologia oparta jest o aktywność neuronów w korze mózgowej, m. in. o potencjały korowe związane z ruchem (ang. movement-related cortical potentials) czy potencjały błędów (ang. error-related potentials). Aby urządzenie działało, kierowca musi nosić w czasie jazdy elektroniczną „czapkę”.

<

 

 

 
Źródła:
Brain-to-Vehicle
NISSAN WANTS TO HELP YOU DRIVE BY READING YOUR MIND
Nissan wants to make cars that can read your mind

W tematyce ustawianie geometrii lublin oraz geometria lublin, a także geometria 3d lublin odwiedź lubelski katalog firm, w nim znajdziesz to czego szukasz!

Podziel się postem

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz