nissan sterowanie umyslem

Nissan pracuje nad samochodem kierowanym umysłem

Korporacja Nissan pracuje nad technologią przyszłości Brain-to-Vehicle, która pozwoli kierowcom kontrolować samochód bezpośrednio za pomocą mózgu

Urządzenie analizuje fale mózgowe kierowcy i na tej podstawie mają być wykonywane określone czynności w aucie. Jeżeli myślicie, jednak że np. zapalicie sobie światła myślami, to niestety jesteście w błędzie. Urządzenie jest jeszcze dość prymitywne 🙁

W tej chwili technologia Nissana oferuje dwie rzeczy. Po pierwsze ma uatrakcyjniać jazdę uwydatniając pełny potencjał kierowcy. Po drugie dostarcza personalizacji samochodu autonomicznego. Brzmi dość enigmatycznie, a w praktyce oznacza, że podczas jazdy manualnej urządzenie połączone z kierowcą ma analizować jakie czynności chce on podjąć (np. czy chce skręcić kierownicę czy wcisnąć hamulec) i rozpocząć daną akcję szybciej niż zrobiłby to sam kierowca. Ma to ma poprawić czas reakcji na drodze poprawić komfort jazdy.

Z kolei podczas kierowania automatycznego technologia ma poprawiać komfort jazdy kierowcy wpływając na jego „styl jazdy”.

Urządzenie będzie również zapamiętywać nawyki kierowcy  i prowadzić go preferowanymi przez niego trasami lub dostosowywać się do jego sposobu kierowania, moderując jednocześnie kwestie związane z jego bezpieczeństwem na drodze.

Cała technologia oparta jest o aktywność neuronów w korze mózgowej, m. in. o potencjały korowe związane z ruchem (ang. movement-related cortical potentials) czy potencjały błędów (ang. error-related potentials). Aby urządzenie działało, kierowca musi nosić w czasie jazdy elektroniczną „czapkę”.

<

 

 

 
Źródła:
Brain-to-Vehicle
NISSAN WANTS TO HELP YOU DRIVE BY READING YOUR MIND
Nissan wants to make cars that can read your mind

W tematyce ustawianie geometrii lublin oraz geometria lublin, a także geometria 3d lublin odwiedź lubelski katalog firm, w nim znajdziesz to czego szukasz!

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz