NIO ES8

NIO (chińska Tesla) to przykład do naśladowania

Już od dłuższego czasu staje się jasne, że rynek chiński to nieprzebrane pole możliwości dla inwestorów z całego świata. Tym razem jednak przykład w branży motoryzacyjnej daje ich rodzimy biznes.

Chiński startup NIO wszedł na giełdę NYSE (New York Stock Exchange) w celu zebrania funduszy na rozwój firmy. Niby nic dziwnego. Jednak osiągi formy są imponujące.

NIO, które nazywane jest chińską Teslą – to producent elektrycznych SUVów , bardzo popularnych na chińskim rynku. Założony w 2014 roku start-up zasłynął swoim 7 osobowym elektrycznym SUVem ES8 sprzedawanym od czerwca 2018. Do października 2018 sprzedał ponad 3000 samochodów. Ceny aut zaczynają się od 68 000 $ (448000 yuanów).

NIO ES8 widok z góry
NIO ES8

Chiński rynek to przyszłość

Założyciel firmy widzi ogromny potencjał w rynku chińskim, który jest, jego zdaniem wysoce konkurencyjny (w porównaniu do rynku motoryzacyjnego UE), co stwarza duże możliwości dla innowacyjnych przedsiębiorców.

Fundusze z giełdy zostaną przeznaczone głównie na badania nad nowymi technologiami, rozwojem produktów firmy oraz tworzeniem kanałów sprzedaży.

Źródła

Chinese e-car start-up makes NYSE debut

NIO ES8 Launches In China – Prices, Specs, Videos And More

NIO ES8 Sales Hit 1,766 In September, Over 3,000 YTD

Szukasz informacji w tematyce Lublin DPF oraz lublin alternatory i rozruszniki? Polecamy następujące strony:

Niesprawny filtr DPF – jak sobie poradzić?
Alternatory i rozruszniki
Diesel-Partner profesjonalne czyszczenie filtrów DPF/FAP, SCR, katalizatorów

Podziel się postem

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz