Colin Furze spawa

Niewiarygodne wynalazki Colina Furze

Brytyjski wynalazca Colin Furze stawia sobie wysoko poprzeczkę, żeby urzeczywistnić najdziwniejsze pomysły swoich fanów i własne. Konstruuje dosłownie wszystko, a najlepsze jest to, że jego wynalazki działają i to nawet lepiej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jest przy tym masę śmiechu, ale i uznanie, bo większość z nich nadawałaby się do prezentacji w Dragons’ Den.

Colin Furze

Gwiazda YouTube

Od 2010 roku Colin konstrukcyjne perełki prezentuje na swoim kanale YouTube m.in. w programie „Furze’s Invention Show” oraz kilku innych.

Znajdziecie tam wszystko: najróżniejszego typu pojazdy np. unoszący się w powietrzu motor, odrzutowy rower na propanbutan, samochodzik z lunaparku z napędem motocyklowym czy super szybki wózek, działające gadżety i modele maszyn z filmów SF i gier, jak szpony Wolverina czy gitara miotająca płomienie. Do tego wynalazki domowego użytku, takie jak np. łózko z wyrzutnikiem, mikrofalówka z konsolą, nóż opiekający krojony chleb… . I wiele, wiele więcej.

Colin Furze jedzie po ziemi

Zdobyte uznanie

Colin Furze porzucił szkołę w wieku 16 lat i został hydraulikiem. Praktyka pozwoliła rozwinąć mu talenty na tyle, że Furze doczekał się wielokrotnego hostowania jego programów na kanale Discovery Science Channel. Występował także na łamach takich mediów, jak BBC, Autoblog czy Road.cc.

Warto odnotować, że nazwisko Colina Furze znajduje się także w Księdze rekordów Guuinessa, gdyż Furze jest m.in twórcą najszybszego na świecie bumpera, najszybszej toalety, pomagał także innym twórcom przy ich konstrukcjach. Szczegóły znajdziecie na stronie Guinness World Records.
Colin Furze samochód w trawę

Colin Furze jest także autorem książki na temat praktyki wynalazczej ; ) zatytułowanej This Book Isn’t Safe!

Wybrane projekty

Oto kilka wynalazków, od których warto zacząć przeglądanie projektów Furze:

Źródła

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz