china

Niesamowity garaż w chińskim wieżowcu

Chiny znane są ze swojego zapotrzebowania na mądre wykorzystywanie powierzchni, w związku z tym architektonicznie rozbudowują się w górę. Dlatego na północy Chin w jednym z miast pojawił się niesamowity pionowy garaż automatyczny.

Zaprojektowany przez lokalną firmę technologiczną Shanxi Huabo Technology 26-kondygnacyjny garaż ma wysokość prawie 54 metrów. Maszyny przemieszczają się na parkingu bez udziału kierowców za pomocą systemu windowego po tym, jak kierowca zaparkował na parterze przy wejściu do garażu. System automatycznie dostarcza samochody do wyznaczonego miejsca parkingowego w budynku za pomocą jednego przycisku.

Samochód zostawia się w nim na dole, a zaimplementowana sztuczna inteligencja sama podnosi go i umieszcza na jednym z 50 dostępnych miejsc. Urządzenia w garażu są przy tym niezwykle szybkie – sprowadzenie samochodu na dół z 26 poziomu zajmuje około 70 sekund. Porównajcie to z dobrze znanym Wam szukaniem miejsca w jednym z wielopoziomowych garażów w galerii handlowej i zjeżdżaniu w dół z poziomu F…

Odbiór samochodu jest również prosty – aby to zrobić, wystarczy zeskanować kod QR za pomocą telefonów komórkowych, aby „przywołać” pojazd. Garaż funkcjonuje i cieszy się powodzeniem od grudnia 2017. Obsługuje samochody osobowe i SUV-y.

Na wypadek awarii wyposażony jest w wewnętrzne źródło zasilania oraz wspomagający akumulator.

Źródła
A skyscraper for CARS! Chinese city unveils a glitzy automated garage that’s TWENTY-SIX storeys tall

Jeżeli interesuje Was tematyka związana z pompami wtryskowymi Lublin, to zajrzyjcie do lubelskiego katalogu firm. Wyselekcjonowane oferty firm oferujące części do Volkswagena w Lublinie znajdziecie na naszej stronie poświęconej tej marce.

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz