Camino a Los Yungas

Najniebezpieczniejsza droga świata

Pierwsze miejsce w niechlubnym rankingu wciąż przypada boliwijskiej drodze Camino a Los Yungas wiodącej ze stolicy Boliwii, La Paz, do miasta Coroico.

Droga od lat 30-tych została częściowo zmodernizowana w najniebezpieczniejszych odcinkach i panują na niej specjalne zasady: ruch lewostronny, tak, aby mieć na oku zewnętrzne koła (przy kierownicy po lewej stronie), ponadto kierowca zjeżdżający z góry musi ustąpić (i zatrzymać się) kierowcy jadącemu pod górę poprzez ustawienie się po zewnętrznej stronie drogi (po stronie przepaści). Obie zasady mają zwiększyć bezpieczeństwo przejazdu.

Malownicza i niebezpieczna trasa wiodąca przez blisko 70 km nad przepaścią jest uczęszczana nie tylko przez lokalnych kierowców, ale jest swego rodzaju atrakcją turystyczną zarówno dla rowerzystów jak i kierowców-turystów. Dzięki temu odsetek śmiertelnych wypadków wciąż utrzymuje się na poziomie kilku rocznie.

Co ciekawe, na drodze nakręcono reklamę Mitsubishi Outlandera : )

Żródło:
Bolivia’s Death Road: Would You Risk it?
The Death Road (Camino a los Yungas)
The world’s most dangerous road: La Paz – Los Yungas in Bolivia
EL CAMINO A LOS YUNGAS
The Most Dangerous Road in the World
Traveling the Bolivia Road of Death. The World’s Most Dangerous Road!

Interesuje Cię serwis Mitsubishi? Szukasz części do japońca? Informacje na temat naprawa mitsubishi lublin są przez Ciebie poszukiwane? Zajrzyj na naszą stronę poświęconą Mitsubishi: Mitsubishi Lublin serwis, naprawa, części, porady.

Dla tematyki takiej jak „audi części lublin”, „audi lublin serwis” czy „audi naprawa lublin” zajrzyj koniecznie na stronę Audi Lublin serwis, naprawa, części, porady!.

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz