fotelik samochodowy

Jak bezpiecznie przewozić dzieci w samochodzie?

Przewożenie dziecka w prawidłowo zamontowanym foteliku jest dużo bezpieczniejsze niż przewożenie dziecka bez fotelika, na kolanach, na podkładce czy przy użyciu różnych innych dziwnych wynalazków. Przekonaj się, dlaczego tak jest.

zapinanie pasów

Dzieci to dla rodziców skarb. Wydaje się zatem, że ci ostatni powinni starać się zapewniać swoim pociechom jak największe bezpieczeństwo. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie przebić się przez informacyjną papkę serwowaną nam przez media. Ostatnimi czas pojawiło się wiele reklam produktów, które w zamyśle mają zastąpić fotelik. Fotelika jednak zastąpić się nie da.

Dawniej…

Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że całe dzieciństwo jeździł bez fotelika i żyje. Jednak porównywanie czasów dzieciństwa sprzed 25 czy 40 lat do obecnych jest nie na miejscu z tego powodu, że liczba samochodów jeżdżących po drogach wzrosła z 327 tys. (1989) do 19 milionów (2014).

Wiadomo także że w 2018 roku padły kolejne rekordy związane z liczbą sprzedanych i poruszających się na naszym ryku aut. Ogólnie rzec biorąc ocenia się, że w Polsce jest około 539 samochodów na 1000 mieszkańców, co jest liczbą większą niż w Anglii i Francji. Ponadto, nie zapominajmy, że wiele obszarów Polski jest w ostatnich latach wielkim placem budowy.

Podstawową zaletą fotelika jest to że unieruchamia dziecko. Ponadto, nie jest łatwo się z niego dziecku wypiąć, nie będzie w stanie wyjąć także ono rąk czy szyi. Fotelik rewelacyjnie wypada w crash testach na tle innych metod przewożenia dzieci.

Oczywiście warto zaczepić fotelik dobrze, a dodatkowo przy zapinaniu dziecka wziąć pod uwagę grubość kurtki (trzeba wykonać test szczypnięcia – jak to zrobić możecie zobaczyć na wideo poniżej). Pierwsza porada z tego wideo jest kontrowersyjna; z pewnością nie każde dziecko i nie w każdym samochodzie da się przewieźć w takiej pozycji, jak proponuje prowadzący. Dzieci 4-5 letnie potrafią się już różnić budową między sobą

Technologia budowy fotelików także się zmienia

Na rynku można znaleźć już takie nowości, jak fotelik z poduszką powietrzną!

Źródła

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz