giełda

Giełda Elizówka a handel samochodami w dobie internetu

W jedną z czerwcowych niedziel wybraliśmy się na lubelską Giełdę Samochodową – Elizówka. Wstęp na giełdę to koszt 1 zł od osoby, zaś za wjazd samochodem, który chcemy sprzedać zapłacimy aż 50 zł za sztukę (niezależnie do tego czy go sprzedamy, czy nie). Do dyspozycji mamy kilka parkingów, gdzie możemy zostawić samochód (cena ok. 7 zł) i udać się na zakupy.

Pustki na giełdzie w Elizówce
Pustki na giełdzie w Elizówce

Na terenie giełdy jest sporo miejsca przeznaczonego na samochody do sprzedaży, jednak nawet połowa nie jest zajęta, tak jak kiedyś. W czasie naszej wizyty naliczyliśmy około 65 pojazdów.

Taką ilość można spotkać w niejednym lubelskim komisie np. Auto Komis Comprex na ul. Zamojskiej 51, Trans-mall na ul. Bulwarowej 4 – komisy te w sumie posiadają około 70 aut na sprzedaż, Auto handel Alek, na ul. Krochmalnej 49, AutoKomis Blue Car na ul. Spółdzielczości Pracy 121 i inne okoliczne komisy również posiadają bogatą ofertę, nie wspominając już o salonach samochodowych.

Na giełdzie jest dużo większy ruch w miejscu, gdzie sprzedawane są części samochodowe i wszelkie pozostałe towary. 

Oferty sprzedaży aut na Autoinformator.pl

Po prawej obok bejcy pyszne lody!
Po prawej obok bejcy pyszne lody!

Na naszym portalu w ofercie sprzedażowej jest obecnie około 700 samochodów, oferują je zarówno komisy jak i osoby prywatne. Każdy może wystawić auto na sprzedaż, dodać zdjęcia i opis. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami, można to zrobić całkowicie bezpłatnie. Co więcej, nasz interfejs jest dostosowany do urządzeń mobilnych tak, że całą operację można wykonać komórką. Każde ogłoszenie jest automatycznie dodawane do Facebooka.

Pogoda dopisała, gorzej z ludźmi...
Pogoda dopisała, gorzej z ludźmi…

Oczywiście każdy zainteresowany zakupem samochodu, powinien obejrzeć go przed transakcją. Dlatego warto wsiąść za kierownicę i przejechać się do dealera. Niewątpliwie warto także zlecić oględziny niezależnemu mechanikowi. Należy pamiętać, że zdjęcia nigdy nie odzwierciedlą w pełni zalet, które posiada auto, ani wad czy uszkodzeń, które, niestety, w używanych samochodach się zdarzają. Jednak oględziny takie nie będą kosztem większym od wyjazdu na giełdę.

Czy to już schyłek giełdy samochodowej? Czy warto jeszcze jechać na Giełdę Samochodową Lublin – Elizówka?

Oczywiście że warto. Giełda ma swoja renomę i tradycję, jednak koszt 50 zł od niepewnej przecież możliwości sprzedaży samochodu jest dość wysoki i pewnie dlatego aut na sprzedaż jest stosunkowo niewiele.

Giełda Elizówka w pełnej krasie
Giełda Elizówka w pełnej krasie

Przy okazji odwiedzin giełdy na pewno zrobimy jakieś korzystne zakupy: znajdziemy często nietypowe rzeczy, nawet antyki. W lecie i wiosną znajdziemy w atrakcyjnej cenie warzywa i owoce, ale również rowery, rolki itp. W zimie giełda oferuje spory wybór sprzętu zimowego np. narty, sanki. W dobrej cenie zawsze jest marchew.

Jeżeli szukasz informacji w hasłach takich, jak KIA serwis lublin, KIA naprawa Lublin, KIA mechanik Lublin czy KIA części Lublin koniecznie odwiedź naszą stronę KIA Lublin serwis, naprawa, mechanika, części.

Koniecznie zobacz także naszą ofertę w innych markach!

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz