Volvo Auto Części

volvoautoczesci

O firmie

Sprzedaż części używanych do samochodów marki Volvo

Posiadamy szeroki wybór części dostępnych od ręki - specjalizacja Volvo.

U nas znajdziesz zarówno części karoseryjne jak i części do zawieszenia, układy wydechowego, elementy nadwozia, szyby, przewody gumowe haki holownicze czy osprzęty silnika.

W przypadku tych ostatnich warto zadecydować się na zakup oryginalnych części używanych, które znajdziesz u nas w dobrych i przystępnych cenach.   

Jak pokazuje rynek najczęściej awarii ulegają takie elementy jak:

wspomaganie układu kierowniczego

przekładnia

zły wentylator


Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty. 

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek na temat marki Volvo. 

Volvo to marka, która stawia na przede wszystkim na bezpieczeństwo. To właśnie ta kwestia była kluczowa od samego początku istnienia marki volvo czyli od kwietnia 1927r. Nazwa Volvo oznacza z łacińskiego: "toczę się". Zaś logo to symbol żelaza lub boga wojny Marsa który to był uosobieniem męskości. Logo pozostaje niezmienne od ponad 90 lat. 

Marka Volvo prezentując swój pierwszy samochód zaliczyła nie małą wpadkę - samochód  jechał do tyłu. Usterkę jednak szybko naprawiono i jak wiemy nie wpłynęło to negatywnie na rozwój firmy. 

Modelem, który cieszył się dużą popularnością i był produkowany przez 19 lat był model Volvo 240. 

Koncern Volvo jako pierwszy wprowadził trzypunktowe pasy bezpieczeństwa co oczywiście miało ogromy wpływ na bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy. Warto wspomnieć iż wynalazek posiadał tzw. otwarty patent, czyli każda firma produkująco samochody mogła z niego skorzystać. Dzięki temu uratowano miliony istnień ludzkich.  

Volvo również jako pierwsza marka zdecydowała się na  wprowadzenie do produkcji seryjnej fotelika samochodowego dziecięcego montowanego tyłem. Miało to miejsce w 1967 roku. 

Marka volvo dbała jednak nie tylko o bezpieczeństwo ludzi podczas jazdy, dbała też o bezpieczeństwo naszej planety. Volvo s80 (1998 - 2016) jako pierwsze  otrzymało deklarację środowiskową. 

Laminowana przednia szyba to też pomysł marki Volvo, po raz pierwszy wykorzystano ten patent przy produkcji Volvo PV444 w 1944 r.

Atuty marki Volvo można wymieniać bez końca. Jak wiadomo samochody tej marki zagościły na naszych drogach w niemałej ilości bo w roku 2021 sprzedano w Polsce 11 000 nowych aut tej marki.

Godziny otwarcia

8.00-17.00

Dane kontaktowe

  • Adres: 1 Armii Wojska Polskiego , Kurów, puławski, Lubelskie
  • Telefon: 502 712 108