Syrena-nixi

Czy tym razem się uda? Syrena Nixi nowy polski samochód elektryczny

Informacje o nowym, całkowicie polskim samochodzie obiegają portale motoryzacyjne. Syrena Nixi, nie mająca nawiasem mówiąc nic wspólnego ze znaną nam Syreną, jest nowym pomysłem polskiego producenta AK Motor.

Syrena Nixi ma być samochodem elektrycznym. „Ma być”, ponieważ na razie jest samochód koncepcyjny i to do tego stopnia, że istnieje tylko jego graficzny projekt. Nie wiadomo o nim nic poza faktem, że jego elektryczny silnik ma mieć zasięg 150 km, a przejechanie 100 km ma wynosić ok 6 zł – oczywiście według deklaracji producenta. Jednym słowem sprawa Syreny Nixi owiana jest mgiełką tajemnicy.

granatowa syrena nixi | nowasyrena.pl
granatowa syrena nixi | nowasyrena.pl

Można już składać zamówienia!

Co ciekawe, pomimo wspomnianych deficytów informacyjnych można już składać na Syrenę Nixi zamówienia. Zupełnie jak na ciężarówkę Tesli, miejmy na dzieję, że nie trzeba wpłacać podobnej, jak tam, zaliczki : )

Polska ma stać się krajem samochodów elektrycznych – to jeden z pomysłów naszego rządu. Po ogłoszeniu takiego planu potencjalni twórcy ruszyli do pracy. Jednym z pierwszych produktów ma być właśnie Syrena Nixi firmy AK Motor. Oczywiście pojawiły się w międzyczasie doniesienia o zarzuceniu projektu, bankructwie firmy, jednak w orzeczeniu z początku tego roku, firma zapewnia, że „projekt idzie pełną parą do przodu”.

Wpis umieszczamy z wiarą, że może coś z tego powstanie…zupełnie inaczej niż dotychczas w polskim przemyśle motoryzacyjnym.

Źródła:

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz