czy_mozna_przezyc_w_aucie_w_zimie

Czy można przeżyć w samochodzie w zimie?

Jest Wam dzisiaj gorąco? W takim razie posłuchajcie historii Petera Skyllberga, który w 2012 roku przeżył 2 miesiące w swoim samochodzie, zakopany w śniegu na mało uczęszczanej szwedzkiej drodze 🙂

Jego samochód utknął w śniegu, kiedy zjechał z głównej drogi na leśną, zaledwie kilka kilometrów od miasta Umea. O dziwo, nikt go tam nie odnalazł przez ponad 8 tygodni. Koczował w temperaturach osiągających -30C. Miał bardzo skąpe zapasy jedzenia, po wykorzystaniu których żywił się jedynie… śniegiem. Akumulator szybko się rozładował, pozostawiając go bez możliwości ogrzania się, w środku samochodu osadzał się lód… nie miał ze sobą żadnego dodatkowego okrycia poza śpiworem. Został uratowany przez przejeżdżającego operatora pługa śnieżnego; mężczyzna zauważył wewnątrz auta ruch.

Historia posiada oczywiście drugie dno, ponieważ nie do końca wyjaśnione zostało, czy był to wypadek, czy akt desperacji mężczyzny. Niezależnie od tego jak było, przeżył, co stanowi ciekawy przypadek do analizy na ile jest to w ogóle możliwe.

Kiedy został w końcu znaleziony i odkopany z zaspy, był ledwo żywy; lekarze ocenili, że zapadł w stan podobny do hibernacji, co pozwoliło mu przeżyć. Jest to również dowód na to, że dostęp do wody jest o wiele istotniejszy niż do samego pożywienia. Ten człowiek przeżył dzięki wodzie.

Morał historii jest taki, że jeżeli chcecie przeżyć w takich niespodziewanych sytuacjach musicie planować i przygotowywać swoje auto do warunków pogodowych i klimatycznych w jakich zamierzacie się znaleźć. Dodatkowo zawsze warto mieć sprzęt na niespodziewane.

Źródła:

Historia:
How did Swedish man survive in this frozen car at -30C for TWO MONTHS?

Porady:
How to Survive Being Trapped in Your Car During a Snowstorm

Jeżeli chcecie nabyć dobry akumulator w Lublinie i okolicach zapraszamy do przejrzenia wyselekcjonowanych ogłoszeń firm w tematyce akumulator lublin. Przez cały rok warto także pamiętać o oponach, gdyż to one stykają się bezpośrednio z podłożem. W tematyce opony lublin warto przejrzeć lubelski katalog firm.

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz