strefy_czystego_transportu

Czy Europa chce naprawdę zrezygnować z samochodów spalinowych?

Kolejne doniesienia sugerują, że Unia Europejska będzie próbowała zniechęcić obywateli do poruszania się samochodami spalinowymi.

Pisaliśmy już o tym, że Norwegia podejmuje zdecydowane kroki, w tym kierunku. Teraz podąża za nią Wielka Brytania. Premier Theresa May zapowiedziała, że od roku 2040 w Wielkiej Brytanii zostanie zakazana sprzedaż samochodów spalinowych.

Nowe przepisy wprowadza także Hiszpania.

W jej stolicy, Madrycie, od końca 2018 roku ma zacząć obowiązywać zakaz poruszania się w centrum samochodów „niemiejscowych”. Wyjątek stanowić mają kierowcy samochodów eko, czyli bez emisyjnych – ale jedynie dostawczych i przewozowych. Stolica Hiszpanii uchroni się przed nieprzestrzeganiem przepisów za pomocą sieci kamer rejestrujących tablice samochodów. Intruzi zapłacą karę w wysokości 90 euro. Podobne przepisy planują wprowadzić też władze Oslo (Norwegia), Kopenhagi (Dania) i Monachium (Niemcy).

W Polsce walka ze spalinami też zyskuje pewien konkretny kształt.

Już w tym roku, od 23 sierpnia, zacznie obowiązywać zapis, dzięki któremu możliwe będzie wydanie nalepek na samochody trzech rodzajów: elektrycznych, wodorowych oraz na gaz ziemny CNG. Samochody z oznaczeniami będą wpuszczane do tzw. stref czystego transportu, czyli stref utworzonych przez samorządy, do których bezpłatny wstęp będą miały jedynie samochody eko (oznaczone nalepkami). Właściciele pozostałych aut będą musieli zapłacić za poruszanie w strefie. Czy opłata rozwiąże problem spalin, czy po prostu będą to tylko dodatkowe strefy płatnego parkowania, czas pokaże. Opinie na ich temat są podzielone.

Źródła:
Europa chce wyrzucić samochody. Prawo będzie bezlitosne
Strefy Czystego Transportu to narzędzie, nie atrakcja

Posiadasz Mercedesa, który wymaga naprawy? Jeżeli tak to koniecznie odwiedź naszą stronę poświęconą naprawie Merca w Lublinie. Znajdziesz na niej m.in. wyselekcjonowany zbiór firm zajmujących się naprawą i serwisem mercedesa w Lublinie, a także ogłoszenia samochodów tej marki i dealerów części. Adres strony to Mercedes Lublin: serwis, naprawa, części, porady.

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz