Flaga UE

Cztery najlepiej sprzedające się marki na rynku UE

W pierwszym kwartale roku 2018 liczba rejestracji samochodów osobowych na terenie rynku europejskiego wzrosła o 0,6%. Najlepiej sprzedającymi się markami na rynku europejskim pozostają: Volkswagen, Peugeot, Renault i Ford.

Pewnie zastanawialiście się przynajmniej raz, jakiej firmy samochody ludzie kupują najczęściej? Zależy to od kilku czynników. Po pierwsze, w różnych regionach świata różnie to wygląda. Kolejna rzecz to metodologia liczenia – w skrócie – policzyć coś można na wiele sposobów, stosując różne miary i kryteria. W przypadku sprzedaży samochodów najważniejsze jest to, żeby pamiętać, że czym innym jest marka, a czym innym koncern motoryzacyjny.

Koncern, marka, model

Jeden koncern produkuje różne marki. W ramach jednej marki mamy różne modele. Następstw takiego stanu rzeczy jest wiele, np. współdzielenie elementów konstrukcyjnych w różnych markach np. platformy podwozia czy zawieszenia.

Na rynku europejskim od lat w czołówce znajdują się cztery koncerny. Największym producentem samochodów jest grupa Volkswagen. Na drugim miejscu znajduje się Grupa PSA (Peugeot Société Anonyme). Czołówkę gonią koncern Renault i Ford Motor Company.

Zielony Volkswagen Garbus i dziewczyna

Lider

VW Group odpowiedzialny jest za następujące marki: Volkswagen, Audi, Skoda, Seat i Porsche. Historia tego koncernu rozpoczyna się na dwa lata przed dojściem Hitlera do władzy… i jest silnie w swoich początkach powiązana z niemieckim zbrodniarzem, poprzez historię Garbusa. Następcą Garbusa został słynny Volkswagen Golf.

Zdjęcie logo Peugeot

Grupa Peugeot

Na wynik PSA składają się wyniki sprzedaży Peugeot, Opel, Citroen i DS Automobiles. Najlepiej sprzedają się samochody marki Peugeot i Citroen słabsze wyniki osiągają Ople i DS-y.

W roku 1976 Peugeot nabył 90% akcji Citroena. W 2017 roku PSA nabyło Opla.

Renault i Ford

Grupa Renault to Renault i Dacia. Początek roku Francuzi przywitali jednak spadkiem sprzedaży o 2,3%. Legendarny amerykański Ford Motor Company oprócz różnych modeli Forda sprzedaje także Jaguara i od 2000 roku Land Rovera. W pierwszym kwartale roku 2018 amerykański koncern radził sobie jednak najgorzej spośród królewskiej czwórki.

Czerwony Ford

Pamiętaj, że na autoinformator.pl możesz dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu lub części motoryzacyjnych za darmo i bez logowania się. Nasz interfejs działa świetnie z komórki. Wszystkie ogłoszenia dodawane są automatycznie do różnych stron i grup na Facebooku!

Źródła

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz