mobilny dom preppersa

Ciężarówka – mobilny dom prawdziwego preppersa

Słyszeliście o preppersach? To ludzie, którzy przygotowują się (ang. prepper – przygotowywać się) na wypadek załamania się otaczającego porządku. Nieustannie gromadzą zapasy, uczą się nowych umiejętności, sposobią się na nieznane. Dzisiaj przedstawiamy Wam niesamowity pojazd dom marzenie prawdziwego preppersa!

Jak przygotować mięso, żeby nadawało się do spożycia po 20 latach? Jak zaopatrzyć się w wodę, kiedy wodociągi przestaną działać? Jak samemu zrobić łuk? Jak przeżyć noc na dwudziestostopniowym mrozie? Z takimi właśnie pytaniami zmagają się preppersi. Mobilność w kryzysie może być koniecznością, której rower nie zdoła sprostać.

Samochód ciężarowy, jako dom preppersa? Wydaje się że przy scenariuszu z Mad Maxa mógłby się sprawdzić.

Idealna jest 2,5 tonowa ciężarówka M35, która dawniej służyła w amerykańskim wojsku, jako transportowa jednostka medyczna. Da ona sobie radę w niezwykle trudnych warunkach w terenie. Jest ona doskonała do transportu wielu rzeczy jednocześnie posiada niezwykły silnik, który można tankować praktycznie wszystkim, co się pali. Bak zaś mieści aż 55 galonów paliwa.

Na pokładzie powinna znaleźć się także broń, sprężarka powietrza, zapas wody oraz dodatkowy bak na paliwo, grill i baterie słoneczne.

Wracając do paliwa The Gear Up deuce and a half (bo tak nazywa się przystosowana ciężarówka) to pojazd posiada wielo-paliwowy silnik (multi-fuel engine), co oznacza, że można do niego wlewać ropę i inne paliwa np. zużyty olej z frytkownicy, który znajdziemy np. w opuszczonych restauracjach, także naftę, a nawet zużyty olej silnikowy.

Warto zaznaczyć, że pojazd ten nie posiada skomplikowanego komputera pokładowego, w jaki wyposażone są np. współczesne hybrydy. To oznacza, że mogą pojawić się w czasie jego użytkowania wyłącznie uszkodzenia mechaniczne, które usuniemy przy użyciu podstawowego zestawu narzędzi…o ile oczywiście posiadamy odpowiednią wiedzę. Drogi sprzęt diagnostyczny, o który może być trudno w czasach kryzysu nie będzie nam zatem potrzebny.

 
Źródła
Vehicle Review: 2 Prepper Bug-Out Rides
Preppersi – jak przetrwać na zgliszczach cywilizacji?
Domowy survival
Survival EDC Bushcraft Preppers
miejski survival. blog survivalowy, preppers
Blog Prawdziwego Preppersa Koniec świata zacznie się wczoraj…

Na autoinformatorze posiadamy podstronę poświęconą samochodom ciężarowym, na której znajdziecie informacje dotyczące, takich haseł jak lublin ciężarowe części, gdzie można coś kupić i sprzedać, lublin ciężarowe naprawa, gdzie można znaleźć dobrego mechanika czy lublin ciężarowe serwis.

W temacie akumulatory lublin i prostownik silnik o zapłonie samoczynnym polecamy przejrzeć lubelski katalog firm.

W tematyce Audi Lublin wiele nowości znajdziecie na stronie poświęconej tej marce. Jeżeli interesuje Was serwis audi lublin albo konkretne modele takie jak np. Audi A4, Audi A3, Audi S4 czy Audi A6 i ich naprawa czy części do nich to warto zajrzeć na Audi Lublin serwis, naprawa, części.

Podziel się postem

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz