klocki lego rozsypane na dywanie

Bugatti Chiron zrobiony z miliona klocków LEGO

Pamiętacie nasz wpis na temat samochodu zbudowanego w całości z klocków LEGO z silnikiem na powietrze? Teraz The Lego Group w partnerstwie z Bugatti Automobiles zaprezentowało nową konstrukcję. Jest to model 1:1 Bugatti Chiron. Kopia z klocków LEGO nie tylko wygląda jak rzeczywisty pojazd, ale także świetnie jeździ. Testowana była na niemieckim torze do testów Volkswagena.

Pojazd został zbudowany z LEGO Technic, które pozwala tworzyć niezwykle realistyczne i zaawansowane konstrukcje. Replikę można prowadzić, tak jak rzeczywiste Bugatti Chiron. Jako silnik został wykorzystany standardowy silnik z klocków LEGO – Power Functions (zobacz tutorial video silnika)

Bugatti Chiron zwykły i z klocków lego

Pomysł

Koncepcja zrodziła się w zespole projektowym LEGO Technic pod kierunkiem Aureliena Rouffiange’a. Najpierw powstała replika w skali 1:8, następnie pomysł, aby stworzyć konstrukcję w skali 1:1 posiadającą własny napęd.

Fakty

Pojazd powstał w siedzibie LEGO w Czechach w Kladnie. Pracowało nad nimi 16 specjalistów (w tym mechanicy i elektrycy). Samochód powstawał około 13 000 godzin (a więc ponad 541 dni). Do budowy wykorzystano 1 000 000 elementów klocków lego o masie 1500 kg. Podczas montażu nie stosowano kleju. Faktem jest, że LEGO zbudowało elektryczną wersję Chirona przed samym Bugatti : )

Bugatti Chiron z klocków lego

Jazda

Replika z klocków była testowana na niemieckim torze Ehra Lessien, czyli na tym samym torze, na którym testowany był oryginalny Bugatti Chiron. Kierowcą był oficjalny kierowca testowy Bugatti, zwycięzca 24 Le MansAndy Wallace. Samochód z klocków LEGO był w stanie osiągnąć szybkość jazdy 30 km/h!

Filmy

Krótsza 2 minutowa wersja

Dłuższe 10 minutowe sprawozdanie

Źródła:

Podziel się postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on print
Share on email

KOMENTARZE

Uwaga! Obraźliwe komentarze będą publikowane z metadanymi!

Dodaj komentarz