Używany Ford Mondeo nie taki straszny.

23-09-2019 08:39
Używany Ford Mondeo nie taki straszny.

Ford na co zwrócić uwagę...

Ford Mondeo to samochód z mocnym silnikiem i fajnym wyposażeniem, dlatego tak często decydują się na niego klienci. Na rynku wtórnym zdarzają „perełki”, to czy warto kupować dany samochód zależy od kilku czynników.  


Początkowe dwie pierwsze generacje nie wróżą dobrze, ale już model Mondeo IV z 2007 jest wart przynajmniej rozważenia zakupu. Silnik 3cylindrowy 1.0 – to dramat, prawie w ogóle nie można kupić forda mondeo na rynku wtórnym z tym silnikiem i bardzo dobrze.

Dwulitrowy silnik ma problem z układem rozrządu oraz tłokami które pękają , jest to problem bo tych części nie można kupić.Godny polecania jest Ford Mondeo diesel z pojemnością 1,5 lub 1.6 Filtr cząstek stałych mimo iż został przeniesiony nie sprawia problemów. Za to w dwulitrowych TDCi listę problemów otwiera układ wtryskowy Delphi. Dobre połączenie stanowi silnik o napędzie benzynowym z manualną skrzynią biegów lub z tradycyjną skrzynią automatyczną. W dieslach z dwusprzęgłową skrzynią PowerShift należy pamiętać o wymianie oleju mniej więcej co 60 tys km, wtedy nie będzie sprawiała ona kłopotów.

W Fordzie Mondeo IV z silnikiem diesla 2.0 (150lub 180 KM) z napędem 4x4, spotykamy usterki sprzęgła Haldex. Jest to usterka której raczej nie da się naprawić tylko należy ją wymienić. Pasują części z Forda Kugi – co znacznie obniża koszt tej naprawy. Jeśli chodzi o elektronikę to kłopoty może sprawiać klimatyzacja i alarm. Ford niestety ma to do siebie że czasem błaha usterka jest kosztowna, wynika to z faktu że trzeba rozebrać część samochodu aby dostać się do uszkodzonej części. 

Reasumując: Ford Mondeo IV jest to auto godne polecenia chociaż wydatki związane z naprawą mogą okazać się spore.