Regeneracja maglownic - naprawa i cennik usług

06-04-2020 21:18
Regeneracja maglownic - naprawa i cennik usług

Regeneracja maglownic - naprawa i cennik usług Lublin

Regeneracja maglownic wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy w zakresie mechaniki współdziałających podzespołów. Taki warsztat znajduje się w okolicy Lublina a dokładnie Dys, Lubelska 5. 

regeneracja maglownic

Metalowo-gumowe końcówki drążków wychodzące z maglownicy przyjmują na siebie bardzo dużo obciążeń związanych z ruchem pojazdu. Najczęstszym powodem zużycia maglownicy są zbyt silne i nagłe obciążenia układu kierowniczego. Co spowoduje kłopoty z układem jezdnym? Powodem jest jazda z dużą prędkością po nierównościach. Nie wolno najeżdżać na krawężniki z impetem. Używanie zbyt dużych i niestandardowych felg. Ich duży ciężar obciąża cały układ zawieszenia.

Jak rozpoznać problemy związane z układem kierowniczym i zawieszeniem?


Najtańsze naprawy dotyczą uszkodzeń drążków. Jak to rozpoznać? Ich zużycie można rozpoznać podczas jazdy po nierównościach. Słyszalne głośne stuki z okolic zawieszenia to może oznaczać ich zużycie. Weryfikację stanu zawieszenia dokonuje profesjonalny warsztat dla pewności wymaganych napraw. Podobny efekt daje przykładowo uszkodzony łącznik stabilizatora.
Regeneracja drążków kierowniczych jest możliwa w firmie AUTO-UKŁAD. Opłaca się to we wszystkich nietypowych drogich autach.
Wypracowane drążki kierownicze mają luzy to powoduje, że nie są w stanie amortyzować wstrząsów. Luzy te spowoduje przenoszenie drgań na maglownicę. Mnogość uderzeń powoduje osłabienie kondycji przekładni.
 Uszkodzenie maglownicy powoduje wyraźnie wyczuwalne luzy na kole kierownicy. Opór na kierownicy czy nietypowe jej drgania to mogą być objawy zużycia przekładni kierowniczej. 
Innym bardzo prostym sposobem na sprawdzenie kondycji maglownicy jest ocena jej wizualnego stanu. Oglądając spód naszego auta i zobaczymy wycieki na przekładni to oznacza koszty! Demontaż, montaż i naprawa naszego "magla".
Układ wspomagania wpływa na pracę maglownicy. Właśnie najczęstszą usterką przekładni kierowniczych ze wspomaganiem hydraulicznym są wycieki. Przez uszkodzone osłony drążków kierowniczych dostaje się woda, sól i brud. To prowadzi do korozji listwy zębatej. Kolejną przyczyną wycieków przekładni kierowniczej jest zużycie pompy wspomagania. Pompa po pewnym przebiegu auta zużywa się. Do płynu wspomagania dostaje się duża ilość opiłków efektu tarcia kół wewnątrz urządzenia. Płyn słabej jakości przez lata zbierają układzie znaczne ilości zanieczyszczeń. To prowadzi do postępującej erozji uszczelnień. Moglownica zaczyna ciec.

Ważna rada!

PRZY KAŻDEJ WYMIANIE MAGLOWNICY oraz POMPY WSPOMAGANIA cały system trzeba dokładnie PRZEPŁUKAĆ i koniecznie wymienić płyn. Pozwala to uniknąć awarii tych podzespołów. Opiłki mogą spowodować uszkodzenie tłoków pompy wspomagania. W razie potrzeby trzeba wymienić silnie zanieczyszczone węże zasilania.

Jak profesjonalnie zregenerować przekładnię kierowniczą

 Maglownica nie jest skomplikowanym elementem. Do jej naprawy potrzebna jest fachowa wiedza. Na początku trzeba rozebrać ten element. Części nie nadające się do ponownego wykorzystania w procesie regeneracji wymienia się na nowe. Listwa i obudowa idzie do czyszczenia i sprawdzenie ich stanu. W trakcie demontażu elementu okazać się może, że listwa lub jej korpus są uszkodzone na skutek silnego uderzenia. Powodem tego może być kolizja. Regeneracja jest z oczywistych przyczyn pozbawiona sensu.

Do maglownic zakłada się nowe uszczelniacze,osłony drążków, pierścieni teflonowe i prowadnice. Wszystkie czynności kończy się testem sprawdzający jej szczelność. Po wykonaniu tych czynności nasza maglownica jest w stu procentach sprawna.

Ile kosztuje regeneracja maglownic?

Oto cennik, który w przybliżeniu może odpowiedzieć ile kosztuje naprawa maglownicy. Różnice wynikają z czasu i skomplikowania elementu. Ważnym czynnikiem wpływającym na cenę jest montaż i demontaż elementu. Podajemy przybliżone ceny.

Maglownice bez wspomagania kierownicy  od 150 zł
Maglownice ze wspomaganiem - samochody osobowe od 400 zł
Maglownice ze wspomaganiem - samochody dostawcze, busy i SUVy od 500 zł


DO NAPRAWY warto używać tylko NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI części. ZAPEWNIA to DŁUGOTRWAŁE i BEZAWARYJNE DZIAŁANIE PRZEKŁADNI KIEROWNICZEJ.

Skup maglownic

Firmy zajmujące się regeneracją maglownic czasem prowadza skup. Jeśli masz przekładnię kierowniczą w dobrym stanie możesz ją sprzedać. Innym sposobem jest wymiana uszkodzonej maglownicy na już zregenerowaną. Różnicę w cenie pokrywamy na miejscu. Nasza maglownica musi nadawać się do przeprowadzenia regeneracji. W innym przypadku jest bezużyteczna.

Zobacz więcej na https://www.autoinformator.pl/firma/307-autouklad-regeneracja-maglownic-lublin