Lamborghini

20-03-2020 18:13
Lamborghini

Wszyscy producenci stawiają na SUV-y!

Nawet Lamborghini!

Pierwszym Lamborghini, które nie jest zawieszone kilka centymetrów nad ziemią to model LM002. Pojazd ten przeznaczony był do jazdy w trudnych terenowo warunkach. Oczywiście napędzała go jednostka V8 zapożyczona od Chryslera.

Udany model.


Urus jest typowo dla rekreacyjnego auta wysoko zawieszony. Choć w przeciwieństwie do modelu LM002 jest mocno sportowym SUV-em. Pojazd dostał platformę podwozia od Volkswagena, która stosowana jest w innych dużych SUV-ach koncernu. Są to znane modele drogich marek takich jak: Bentley BentaygaPorsche Cayenne. Na tych podwoziach jeżdżą też znane z ulic: Audi Q7 i Volkswagen Touareg.

Pierwszą zapowiedzią wprowadzenia przez koncern auta rodzinnego to przedstawiony w kwietniu 2012 roku prototyp Urus Concept. Auto otrzymało opakowanie SUV-a. Model przedstawiono na targach w Pekinie.  Już podczas  w 2012 roku premiery Lamborghini poinformowało o specyfikacji technicznej. Przełomowa dla marki miała być wysoka, roczna produkcji.


Dopiero w 2017 roku prace konstrukcyjne nad seryjnym Lamborghini samochodem zostały zakończone. Oficjalnie zaprezentowano go pod koniec tego samego roku. Ukończone auto oficjalnie przedstawiono pod koniec 2017r. podczas prezentacji we Włoszech w siedzibie producenta w Sant’Agata Bolognese.


Samochody Lamborghini zawsze były inne. Czy udało się wykreować wyjątkowego supersuva?

Urus trafił do sprzedaży dopiero w połowie 2018 roku. Jak teraz można się domyślać stał się najpopularniejszym samochodem w ofercie Lamborghini. Marka zyskała na popularności i podwaja swoje wyniki rentowności. Konkurencyjne Ferrari czy Aston Martin dopiero myślą o takim segmencie. SUV ten pozwolił pozyskać nowych klientów, którzy potrzebują dużego i szybkiego auta! Szczególnie w Rosji i Stanach Zjednoczonych uzyskano szczególnie duże ich grono.

Osiągi sportowca.


Pod maską zamontowano podwójnie doładowanie V8 o pojemności 4 litrów. Duży wóz, który poza ostro narysowanymi liniami nadwozia generuje 650 KM i 850 Nm sprawia, że jest to jeden z najpotężniejszych pod względem osiągów SUV-ów na rynku. Jego przyspieszenie od 0-100 km/h wynosi 3,6 sekundy (pamiętajmy, że waży blisko dwie tony)! Druga setka to kwestia 12,8 sekundy. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 305 km/h. Potężny Silnik zestrojono z 8-biegowym automatem.


Kupić, nie kupić?

Jeżeli posiadasz kwotę w wysokości około miliona złotych możesz spokojnie udać się do salonu. Z drugiej strony nikt nie kupuje za gotówkę. Leasing na firmę jest najlepszym rozwiązaniem! A ile kosztuje ubezpieczenie?