Kia – koreańskie przedsiębiorstwo podnosi się po upadku.

23-09-2019 08:20
Kia – koreańskie przedsiębiorstwo podnosi się po upadku.

Nazwa Kia jest dość ciekawa oznacza „powstać w Azji”. W roku 1944 zaczęło się od produkcji rowerów, następnie w 1961 roku były motocykle, potem pojazdy trójkołowe dostawcze, pierwsza osobówka to Kia Brisa S100 debiutowała w roku 1974. Kia „korzystała” w licencji mazdy. W roku 1997 koncern Kia ogłasza bankructwo, ostatecznie jednak w roku 2005 koncert Hyundai posiadał ponad 40 % udziałów w Kia co zaowocowało produkcja bardzo podobnych samochodów, lub korzystających z tych samych rozwiązań technologicznych. Kia podniosła się z upadku i podbija rynek. 

Najpopularniejsze modele Kia to: Picanto, Sorento Ceed, Venga, Soul, K900 i Stinger 

Dynamiczny Stinger  


Auto o ciekawej stylistyce i ciekawych dodatkach takich jak np. pionowe otwory w zderzaku, nieregularny kształt reflektorów. Światła oczywiści są LED. Natchnienie projektanci auta czerpali z lotnictwa tak było w przypadku okrągłych otworów wentylacyjnych znajdujących się zarówno z tyłu jak i z przodu samochodu. 


Tapicerka Stingera wykonana jest z wysokiej jakości skóry Nappa. Klient ma do wyboru trzy rodzaje silnika, dwa są benzynowe i jedna jednostki wysokoprężnej, 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów – to wszystko sprawia iż śmiało można stwierdzić że producent może być dumny ze swojego dzieła. 

Kierowcy lubiący szybka jazdę na pewno nie będą rozczarowani, można w nim usłyszeć charakterystyczny dla szybkich jednostek sportowy pomruk :) Koncert Kia wykonał kawał dobrej roboty. Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to dość duża ilość przełączników które znajdują się na desce rozdzielczej. Kia Stinger zdobyła też największą z możliwych liczbę punktów w testach zderzeniowych. Zastosowano wiele nowych rozwiązań np. system DAA (rozpoznaje on zmęczenie, znużenie i sugeruje przerwę), FCA (wykrywający zagrożenie w postaci zderzenia z innym pojazdem lub pieszym), ASCC (dba o zachowanie odpowiedniej odległości między nami a autem przed nami), LKA (pomaga w zachowaniu właściwego toru jazdy).