Kasacja pojazdów działa jak skup aut. Lublin i okolice.

19-05-2020 18:38
Kasacja pojazdów działa jak skup aut. Lublin i okolice.

Kasacja pojazdów i skup aut. Lublin i okolice.

Jeśli masz już dość starego auta lub płacenia zbyt drogiego ubezpieczenia OC za stary i tani pojazd lub nie chcesz naprawiać powypadkowego auta!?Zadzwoń do nas a my już zajmiemy Twoim problemem.

       kasacja pojazdów 

 Uszkodzenie lub bardzo zaawansowany wiek pojazdu mogą sprawić, że jego właściciel postanawia  pozbyć się problemu. Gdy sprzedaż raczej nie wchodzi już w grę albo po prostu się spieszy, pozostaje kasacja auta.
Kasacja aut - cennik. Złomowanie samochodu – ile zapłacą? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie: ile dostanie właściciel za złomowanie auta? Każde auto wyceniane jest u nas indywidualnie. Cena zależna jest od wielu rozmaitych czynników.  Rocznik, marka pojazdu ostatecznie wpływa na wysokość kwoty, jaką można uzyskać za części samochodowe z recyklingu. Duże znaczenie ma także stan pojazdu. Jeśli auto jest mocno uszkodzone to zostanie obliczona jedynie stawka taka jak za złom. Firma zajmuje się sprzedażą auto części. Obliczając zysk ze sprzedaży auta warto wziąć pod uwagę również koszty transportu samochodu na złomowisko. Firma posiada swój transport. Nie musisz płacić. Warto też pamiętać, że poza ogólnym stanem ważna jest waga pojazdu. Aby nie zostały naliczane dodatkowe ustawowe opłaty, auto powinno mieć minimum 90% masy określonej w dowodzie rejestracyjnym. Podstawowe podzespoły takie jak silnik, układ hamulcowy, opony czy karoseria nie mogą być zdemontowane.

Ile kosztuje kasacja pojazdu? A raczej kara!

Według różnych źródeł szacuje się, że z dużej ilości samochodów wycofanych z eksploatacji tylko 30 procent trafiło do legalnych stacji recyklingu. Oznacza to, że reszta aut rozpłynęło się w powietrzu. Prawdopodobnie większość z nich została rozebrana na części w stodołach, a podzespoły trafiły na rynek wtórny. Części z aut wycofanych z eksploatacji może wymontować tylko licencjonowana stacja demontażu. Brak wiedzy o tym może kosztować  karę w wysokości od 10 do 1000000 złotych nakładaną przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.  Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny dodatkowo sprawdza, czy zarejestrowane auto ma nadal ubezpieczenie. Kara może wynieść tu 4000 zł. Legalną zostaje tylko kasacja pojazdu.
 Za kompletny samochód  właściciel zwykle otrzymuje kilkaset złotych lub więcej. Jeśli waga oddawanego pojazdu jest mniejsza niż 90 proc. masy własnej, to za każdy brakujący kilogram potrąca się umowną opłatę.

Niezbędne dokumenty do złomowania i kasacji pojazdu:

– Dowód rejestracyjny i kartę pojazdu( jeśli była wydana). – Dowód osobisty właściciela. – W momencie, gdy występuje współwłaściciel lub podczas nieobecności właściciela należy przedstawić pisemne upoważnienie. – Jeśli pojazd zarejestrowany jest na firmę to należy posiadać  wpis do ewidencji lub KRS i upoważnienie przedstawiciela firmy. – W przypadku zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez policję należy przedstawić zaświadczenie z właściwego wydziału komunikacji. – Podpisane upoważnienie, jeżeli oddajemy pojazd do kasacji w nieswoim imieniu.

My dla Ciebie zapewnimy :

-Dokumenty do wydziału komunikacji - Najlepsze w rejonie ceny za auto - Pełną ochronę środowiska - Bezpłatny transport pojazdu

Kasacja pojazdów a przepisy.


                        kasacja pojazdów lublin
                        kasacja pojazdów lublin

Ostrzegamy – nie ryzykuj!

Według polskiego prawa recykling auta można wykonany wyłącznie w upoważnionych stacjach do demontażu pojazdów. Biorąc pod uwagę wysokie kary, to samodzielna utylizacja aut jest bardzo nieopłacalna! Jest to zgodne z art. 53a ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. regulującej recykling samochodów wycofanych z eksploatacji w Polsce. Kto poza stacją demontażu dokonuje usunięcia z pojazdów wycofanych z eksploatacji elementów lub substancji niebezpiecznych i płynów. To samo dotyczy wymontowania z pojazdów wycofanych z eksploatacji przedmiotów wyposażenia lub części nadających się do ponownego użycia. Każdy w takim przypadku podlega karze pieniężnej od 10 000 do 300 000 złotych! Masz już dość starego pojazdu, płacenia drogiego ubezpieczenia OC, lub nie chcesz naprawiać powypadkowego auta to dzwoń do nas a my już zajmiemy się całą resztą.