Citroen – początek znanej marki

20-09-2019 10:52
Citroen – początek znanej marki

Citroen – początek znanej marki

Twórcą marki jest Andre Citroen (5.02. 1878 - 3.07.1935), syn holenderskiego handlarza diamentami i warszawianki, poznali się oni w Warszawie, a w roku 1873 wyemigrowali do Francji. W roku 1900 Andre przyjechała do Polski gdzie w małym miasteczku w województwie łódzkim zainteresował go nieznany we Francji sposób produkcji przekładni zębatych. Pomysł tak mu się spodobał że kupił na niego patent. We Francji otworzył zakład specjalizujący się w przekładniach. W roku 1908 Andre zaczął swoją przygodę z firmą Mors produkującą samochody. Pierwszy samochód marki Citroen powstał w połowie roku 1919 i był produkowany do końca 1921 roku.

     citroen ds                                             

Marka Citroen odnosi wciąż nieustanne sukcesy i jest rozpoznawalna i szanowana na całym świecie. Modele citroena wyróżniają się nowatorskim wyglądem, niepowtarzalnym wnętrzem.

SUV C5 Aircrossa – najnowsze dziecko koncernu Citroen

citroencitroen

Duże koła (720 mm) oraz świetnie dopasowana sylwetka, prześwit wynoszący 230 mm i dwukolorowe relingi dachowe od razu wzbudzają pozytywne skojarzenia – moc i siła. Wybierając Citroena C5 Aircross mamy do wyboru 30 możliwości kolorystycznych nadwozia, aż 7 kolorów lakieru nie wspominając już o wyborze koloru detali na zderzakach czy relingach dachowych.  

     Zastosowanie nowatorskich rozwiązań między innymi: przesuwane i składane siedzenia tylne z możliwością regulowania oparć poprawiają znacznie komfort jazdy.

Bagażnik ma pojemność od 580 do 720 l i na tym nie koniec, maksymalnie bagażnik jest w stanie pomieścić 1630l! Dach panoramiczny, dużo miejsca w środku, dbałość o najmniejsze detale sprawia iż jako samochód rodzinny sprawdza się doskonale.

 Wadą modelu jest brak napędu 4x4, mimo to sprzedawany jest w 93 krajach i można śmiało stwierdzić że auto odnosi sukcesy!

Zobacz też podobny artykuł na naszej stronie na temat Citroena, przykładowo "Citroen i jego ciekawa historia"