Bez AdBlue nie odpalisz auta.

27-04-2022 12:01
Bez  AdBlue nie odpalisz auta.

Każdy kierowca diesla o tym wie, a przynajmniej powinien wiedzieć: jazda bez AdBlue grozi nie tylko mandatem w przypadku kontroli, czy też brakiem "uzyskania pieczątki" na stacji kontroli pojazdów. Taka jazda może skończyć się znacznie gorzej: auto nie będzie miało mocy, może przejść w tryb awaryjny lub też możemy mieć problem z uruchomieniem silnika.

Na szczęście systemy informują nas dużo wcześniej o konieczności uzupełnienia odczynnika AdBlue. Średnio jest to około 2000 km wcześniej. Każdy kierowca powinien zatem bez problemu znaleźć czas i miejsce do zakupu i uzupełnienia AdBlue.  Jest dostępny w pojemnikach plastikowych, ale i w dystrybutorach na stacjach benzynowych. 

Przypominamy, aby pamiętać o kilku zasadach:

1. AdBlue ma określony termin ważności i należy do bezwzględnie przestrzegać. 

2. przechowywanie AdBlue musi odbywać się w określonych warunkach od -5 do +25 stopni Celcjusza

3. AdBlue to substancja chemiczna i nie można o tym zapominać. Chociaż teoretycznie nie jest szkodliwy dla skóry to należy zachować ostrożność. Nieprzyjemny zapach może też powodować podrażnienia. 

4. AdBlue szkodliwy jest szczególnie dla lakieru i metalu, dlatego podczas uzupełniania AdBlue warto o tym pamiętać. Podobnie sprawa przedstawia się jeśli chodzi o tapicerkę.


Jeśli masz jakiś problem z AdBlue, zapraszamy do nas: https://www.autoinformator.pl/firma/494-car-systems-pawel-deputat