Auto szyby wymiana i naprawa

04-05-2020 21:02
Auto szyby wymiana i naprawa

Wymiana auto szyby w mieście Lublin - Co zrobić w razie pęknięcia szyby czołowej?

O tym jak dbać o auto-szyby i naprawić w Lublinie.


O szyby samochodowe podobnie jak każdy element w samochodzie należy odpowiednio dbać. Mimo iż zazwyczaj na badaniu technicznym przechodzą bezproblemowo badanie, poza takimi przypadkami jak pęknięta szyba, odprysk czy rozklejanie.
Uszkodzeniom lub po prostu zużyciu ulega najczęściej przednia szyba w samochodzie. Zużyta szyba – to szyba na której widać zarysowania, mikro zarysowania, a nawet drobne pęknięcia itp. Szczególnie wieczorem i podczas jazdy „pod słońce” to wszystko może przeszkadzać przez co rozpraszać nas podczas jazdy. Jest to niebezpieczne i może skończyć się źle. Policja ma prawo zabrać nam dowód rejestracyjny i wypisać mandat. 

Zarysowania auto szyby czołowej

Zarysowania powstają między innymi poprzez działanie wycieraczek, które to zgarniają deszcze, śnieg i brud poprawiając widoczność. To właśnie kurz, brud i drobinki piachu odpowiadają za zarysowania na przedniej szybie. Czasem drobny kamyk uderzając z siłą i może doprowadzić do powstania "pajączka" na szybie przedniej. Wycieraczki samochodowe należy wymieniać kilka razy w ciągu roku, one też się zużywają i dlatego należy tego pilnować.

Pęknięcie szyby od kamienia to nie problem!

Naprawa pęknięć szyby polega na wypełnieniu miejsca żywicą syntetyczną. Oczywiście wcześniej miejsce pęknięcia zostaję oczyszczone odpowiednio przygotowane potem utwardzone poprzez promienie UV.

Jednak tylko tylko niewielkie pęknięcia szyby czy odpryski można naprawić w ten sposób. Pęknięcie powinno być jak najszybciej usunięte. Duży ubytek osłabia szybę a często doprowadza do zniszczenia wycieraczek tzw. zadzierania. Grozi dalszym powiększaniem się pęknięcia, co w konsekwencji prowadzi do wymiany całej szyby oraz osłabia widoczność co jest również niebezpieczne.

Wymiana szyby przedniej i cena

W starych modelach samochodu (Fiat 125p, Polonez, Golf II itp.) wymiana szyby jest najmniej skomplikowana i zajmuje około kwadransa. Koszt to około 50 zł. Wymiana szyby i przyklejenie jej to jedno, gotowość do jazdy to drugie. Dlatego po dokonaniu wymiany szyby przedniej warto, aby samochód stał w ciepłym miejscu kilka godzin. Montaż i demontaż auto szyb najlepiej zlecić profesjonalistom. Nie warto też w wyborze firmy kierować się ceną. Pamiętajmy że chodzi o bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich a także innych użytkowników drugi. Cena wymiany w dużej mierze zależy do tego czy zdecydujemy się na oryginalne szyby czy nie.

                 

Szyba przednia do niektórych modeli samochodów może kosztować 130- 170 zł po 350 do 500 w droższych autach. W najbardziej popularnych samochodach poruszających się na polskich drogach, chociaż coraz częściej wymiana szyby to koszt ponad 500 zł. Szyby renomowanych marek (Pilkington, Saint Gobain, Sekurit, PGW) są dużo lepsze i trwalsze od szyb sprowadzanych z Chin. Nie warto czasami też wymieniać szyby na szybę używaną. Taka szyba ma zarysowania i niedoskonałości o których z pewnością przekonamy się podczas jazdy – nie polecany takiego rozwiązania.

Zakłady typu auto szyby 24 są w każdym większym mieście.Auto szyby Lublin nie jest tu wyjątkiem. Kilka firm ma w swojej ofercie wymianę szyb 24 h na dobę ale nie w czasie koronawirusa! Dlatego jeśli mamy problem z auto szybą nie zwlekajmy i udajmy się do najbliższego zakładu w odpowiednim czasie.