A5 Coupe. Oto część oferty Audi.

15-04-2020 21:36
A5 Coupe. Oto część oferty Audi.

A5 Coupe. Oto część oferty Audi.

audi

Na pierwszy rzut oka widać przetłoczenia nadające dynamiczny kształt temu modelowi Audi, co razem z nisko poprowadzoną linią dachu sprawia, że całość ma wyraźnie sportowy charakter

Światła ksenonowe i ledowe dodają Audi nowoczesności. Wsiadając do środka od razu zwróciłem uwagę na sportową kierownicę ze spłaszczonym wieńcem na jej dole. Jest to opcja wyposażenia Audi S-line. Dobrze leży w dłoniach i jest wykonana z bardzo dobrego materiału (skóry).

Nowoczesny kokpit

Cały kokpit jest przyjemny dla oka, uwagę przykuwają modne obecnie zegary w formie wyświetlacza. Mamy do dyspozycji także
 intuicyjną głosową obsługę  nawigacji, która działa bezbłędnie. System Audi MMI posiada możliwość wyświetlania na ekranie
map zamiast zegarów i to nawet w opcji 3D. Zawieszenie tego Coupe pozwala na wybranie
różnych wariantów (m. in. effiency, komfort, dynamic). Wraz ze zmianą trybów podróżowania zmienia się dźwięk silnikaaudi a5
oraz reakcja skrzyni biegów.
Silnik miło ???? mruczy przy nagłym dodaniu „gazu”.
Skrzynia automatyczna w testowym Audi miała 7 biegów. Działa bez zarzutu, płynnie zmienia biegi i nie gubi się podczas pracy.
 Każde przełożenie jest dobierane przez komputer wręcz perfekcyjnie.
Ilość przełożeń wpływa pozytywnie na zużycie paliwa. Audi A5 potrafi w mieście zadowolić się około dziesięcioma litrami,
na trasie wynik jest mniejszy o około dwa litry.
Przy dynamicznym obchodzeniu się z pedałem gazu wynik jest lepszy nawet o trzy do czterech litrów.
Audi A5 było wyposażone w silnik benzynowy 2.0 TFSI. Moc to 260 KM, która jest odczuwalna podczas manewru wyprzedzania.
 Nadmiar siły ciągu dodaje bezpieczeństwa podczas manewru na drogach z dwoma pasami w różnych kierunkach.

Quattro i inne wspomagacze

 audi

Opcjonalny napęd Audi Quattro dodatkowo pomaga nabrać pewności w prowadzeniu tego auta w każdych warunkach. Audi A5 nie ma problemu z utrzymaniem pełnej gotowości jezdnej w każdych warunkach i sytuacji na drodze: deszcz, śnieg, piach – nie jest w stanie wyprowadzić tego auta z równowagi. W połączeniu z systemami trakcji i ESP, Audi jest przewidywalne i stabilne, wręcz łatwe w prowadzeniu. Audi to może być zaopatrzone w najwyższej klasy systemy bezpieczeństwa, które minimalizują zagrożenia na drodze:
  • Audi pre sense front – chroni przed najechaniem na auto stojące jako przeszkoda na drodze.
  • Audi Emergency Assist to asystent awaryjnego hamowania, który stopniowo zmniejsza prędkość dążąc do zatrzymania pojazdu.
  • nowy asystent ruchu poprzecznego z tyłu, ostrzega kierowcę przed ruchem poprzecznym. Pomaga to w wyjechaniu tyłem z parkingu na ruchliwą jezdnię.
  • asystent jazdy w korkach współpracując z systemem Audi adaptive cruise control (ACC) z funkcją Stop&Go i automatyczną skrzynią biegów utrzymuje odstęp od poprzedzającego auta, a po krótkim zatrzymaniu ponownie kontynuuje jazdę.
  •  Audi active lane assist zapobiega zmianie pasa ruchu.

Cennik

Ceny Audi A5 Coupe zaczynają się od 159900 zł. Jest to samochód z silnikiem 1,4 TFSI. Testowane Audi A5 2.0TFSI to wydatek 167800 zł. Z kolei Audi z silnikiem diesla kosztuje od 177700 zł. Ciekawą ofertę ogłoszeń sprzedaży samochodów marki Audi znajdziesz na naszych ogłoszeniach motoryzacyjnych.
 Czy wiesz, że możesz dodać ogłoszenie bezpłatnie – wystarczy, że wypełnisz krótki formularz. Ogłoszenie zostanie opublikowane jednocześnie na autoinformator.pl  i nawet na naszej stronie na Facebooku (zapraszamy do polubienia!).
W naszym systemie jest możliwość opublikowania tego ogłoszenia na własnym fb. Jeśli chcesz zobaczyć więcej opisów modeli AUDI zapraszamy. Adresy do dobrych warsztatów Audi w Lublinie i okolicach znajdziesz w naszym katalogu firm.